1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اقتصاد کلان"
ورود سپاه به لیست تروریستی آمریکا چه ارتباطی به FATF دارد؟

آمریکا از FATF به عنوان ابزاری برای جلوگیری از خدمات اقتصادی سپاه، استفاده می کند. در سال های اخیر که ایران درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده است، سپاه سعی داشته با دور زدن تحریم ها، از وارد آمدن فشار معیشتی بیشتر بر مردم جلوگیری کند.

یارانه کالاهای اساسی دولت باید به همه مردم برسد
معاون سابق وزارت صنعت:

معاون سابق وزارت صنعت در خصوص کوپنی شدن کالاهای اساسی گفت: سهمیه‌بندی الکترونیکی و استفاده از ابزارهای و نرم‌افزارهای نوین همراه با عملیات یکپارچه توزیع می‌تواند مشکل‌گشای توزیع کالاهای اساسی باشد.

سهمیه‌بندی الکترونیک، بهترین راه‌حل برای توزیع کالاهای اساسی

آل اسحاق با بیان اینکه به دلیل توزیع نامناسب بهترین کار سهمیه‌بندی الکترونیکی است، گفت: به دلیل تدوین نرم‌افزار برای توزیع کالاهای اساسی، امکان عملیاتی شدن این امر فراهم بوده و تنها به یک عزم و وحدت رویه بین نهادهای مختلف از جمله وزارت جهاد و وزارت صمت که وظایف بازرگانی بر اساس قانون انتزاع بینشان تقسیم‌شده است، نیاز است.

توزیع نادرست عامل اصلی گرانی کالاها اساسی است
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی:

حیدر علی عابدی در خصوص گرانی کالاهای اساسی با وجود اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: دلیل اصلی نابسامانی و گرانی این کالاها به شبکه توزیع بر می گردد.

بودن یا نبودن مالیات بر عایدی سرمایه
علامت بد برای اقتصاد، کدام است؟

دکتر رحمانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران چندی پیش در نقد مالیات بر عایدی سرمایه مطلبی نوشته و مدعی شده که این مالیات به مثابه یک علامت بد برای اقتصاد کشور است. در این نوشتار ضمن ارائه توضیح اجمالی از مالیات بر عایدی سرمایه، سعی می‌شود شبهات وارده از منظر کارشناسی واکاوی شود.

اتاق اقتصاد را در صفحه فیس بوک دنبال کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه توئیتر دنبال کنید
برای عضویت در کانال تلگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه آپارات دنبال کنید
برای عضویت در کانال اینستاگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید