1. مطالب منتشر شده در دسته ی "بانک، بیمه و بورس"
ورود سپاه به لیست تروریستی آمریکا چه ارتباطی به FATF دارد؟

آمریکا از FATF به عنوان ابزاری برای جلوگیری از خدمات اقتصادی سپاه، استفاده می کند. در سال های اخیر که ایران درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده است، سپاه سعی داشته با دور زدن تحریم ها، از وارد آمدن فشار معیشتی بیشتر بر مردم جلوگیری کند.

رشد اقتصادی آمریکا با بهره‌گیری از منابع استقراضی
اکونومیست گزارش می‌دهد؛

مکاتب فکری جدید، نظریات پولی تازه ای را مطرح کرده اند و معتقدند مهم ترین مسئله در افزایش بدهی دولت، توان ایجاد رشد اقتصادی است. در واقع اگر استقراض منابع مالی از سوی دولت، به ایجاد رشد اقتصادی و رساندن اقتصاد کشور به ظرفیت کامل منجر شود، دولت در ادامه با مشکل مواجه نخواهد شد و منابع لازم برای بازپرداخت بدهی های خود را در اختیار خواهد داشت. این درحالیست که در بسیاری از موارد اقتصاددانان با ایجاد هراس از بدهی های عمومی، سبب عدم تحریک اقتصاد از طریق استقراض دولت گردیده اند.

فهرست ۲۵ قلم کالای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد

بر اساس مصوبه دولت، واردات ۲۵ قلم کالا در فهرست کالاهای مشمول دریافت ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی قرار گرفتند. به غیر از دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی، کالاهایی مانند برنج، گندم، گوشت قرمز گرم و سرد، مرغ، تخم مرغ، کنجاله، روغن و ذرت مهمترین اقلام مشمول دریافت ارز دولتی هستند.

سقوط چشمگیر قیمت سکه در بازار تهران
آنزان نیوز بررسی می‌کند

سکه طرح جدید در بازار تهران با ۱۵۰ هزار تومان کاهش ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان و یورو با افت ۲۷۶ تومان به ۱۲ هزار و ۶۱ تومان فروخته شد.

راه‌های کنترل بازار ارز تشریح شد
توسط عضو هیات نمایندگان اتاق ایران؛

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: تامین ارز برای واردات ۳ گروه کالایی از طریق بازار ثانویه، فعالیت دوباره صرافی‌ها، تک نرخی شدن ارز و حل مسائل بین‌المللی از جمله راههای کنترل التهابات بازار است.

اتاق اقتصاد را در صفحه فیس بوک دنبال کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه توئیتر دنبال کنید
برای عضویت در کانال تلگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه آپارات دنبال کنید
برای عضویت در کانال اینستاگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید