1. مطالب منتشر شده در دسته ی "صنعت و تجارت"
اصناف در کمک به سیل‎زدگان پیشقدم شدند

شیرازی از کمک ۲۰ میلیون تومانی اتحادیه پوشاک به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: محل های برای جمع آوری پوشاک نیز در بسیاری از مناطق تهران ایجاد شد که توسط اتحادیه جمع آوری و به هلال احمر تحویل داده می شود.

قاچاق گسترده خودرو با همکاری نهادهای دولتی
رئیس سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد؛

مهدی ابویی گفت: بیشترین حجم قاچاق خودرو در کشور عمدتا از مرز هرمزگان به کشور صورت می گیرد و با توجه به دست داشتن در بدنه نهادی های دولتی و ارتباط با آنها این امر در حال گسترش است.

سودای احیای وزارت بازرگانی؛ در بازارِ آشفتهٔ خودساخته‌ٔ دولت
اتاق اقتصاد گزارش می‌دهد؛

به اعتقاد برخی از اقتصاددانان توسعه صنعتی در ایران زمانی شکل گرفت که وزارت بازرگانی در دهه ۴۰ منحل شد، این در حالی است که بسیاری از مسئولن دولتی تلاش می کنند این نهاد را دوباره احیا کنند.

چالش توسعه صنعت خودرو با نظام تعرفه گذاری نامناسب واردات خودرو
آنزان‌نیوز گزارش می‌دهد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابتدای سال جاری یک فوریت طرح «ساماندهی بازار خودرو» را به تصویب رساندند، طرحی که ضمن توجه نسبی به ارتقای کیفی خودروهای داخلی، بر کاهش تعرفه واردات خودرو به کشور تاکید دارد. در شرایط فعلی بایستی با در نظر گرفتن شاخصه هایی از قبیل حمایت از صنعت خودرو، افزایش رقابت پذیری و …اقدام به نظام تعرفه ای کرد.

لزوم استفاده از فناوری‌های جدید موتور خودرو با تاکید بر کاهش آلایندگی
سالانه بیش از 4 هزار نفر در پایتخت بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند؛

بنا بر تحقیق‌های صورت گرفته جایگزینی موتور زِد (ZED) که به عنوان موتور سبز شناخته می‌شود، به‌جای موتورهای درون سوز فعلی، با در نظر گرفتن مزایای اقتصادی و انطباق پذیری راحت آن با کارخانه‌های تولیدی فعلی این امکان را فراهم می‌کند تا با صرف هزينه پايین جايگزينی، به دو هدف اصلی آلايندگی كم و كاهش مصرف سوخت رسید.

اتاق اقتصاد را در صفحه فیس بوک دنبال کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه توئیتر دنبال کنید
برای عضویت در کانال تلگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید
اتاق اقتصاد را در صفحه آپارات دنبال کنید
برای عضویت در کانال اینستاگرام اتاق اقتصاد کلیک کنید