گروه: راه و مسکن
تاریخ: ۱۵:۲۹ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی قطار از ۱۶ بهمن

معاون مسافری راه آهن با بیان این که تنها 10 درصد از بلیط های قطار به صورت چارتری فروخته خواهد شد، گفت: فروش بلیت قطارهای نوروزی از 16 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

سید حسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه آهن در نشست خبری امروز خود که در ساختمان این شرکت برگزار شد، گفت: پیش فروش بلیط های قطار مربوط به پیک نوروزی(۲۴ اسفند تا ۶ فروردین) از تاریخ ۱۶ الی ۱۷ بهمن ماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: روز شانزدهم بهمن‌ماه ۵۰ درصد ظرفیت ایجاد شده برای ایام پیک نوروز به صورت اینترنتی در سه مرحله به فروش می‌رسد. از ساعت ۷ صبح ۱۶ بهمن ماه بلیت همه مسیرها به جز مقصد مشهد به صورت اینترنتی به فروش می‌رسد. در همان روز از ساعت ۱۲ ظهر به بعد بلیت تمام مسیرها به مقصد مشهد به جز تهران –مشهد به فروش خواهد رسید. همچنین همان روز ۱۶ بهمن ماه از ساعت ۱۷ به بعد بلیت قطار مسیر تهران – مشهد عرضه می‌شود.

موسوی گفت:  ۱۷ بهمن ماه علاقه‌مندان می‌توانند به صورت حضوری از ۱۸۰۰ مرکز مجاز فروش بلیت قطار، بلیت مورد نیاز خود را تهیه کنند.

معاون مسافری شرکت راه آهن اظهار کرد: شرکت راه آهن ظرفیت ۲ میلیون و ۱۰ هزار صندلی برای ایام پیک در نظر گرفته که این میزان نسبت به سال گذشته با رشد ۱۵ درصدی روبرو بوده است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۴ تا تیرماه امسال هیچ‌گونه افزایش قیمتی در قیمت بلیت قطار اعمال نشده بود که در تیرماه با مجوزهای دستگاه‌های متعدد افزایش ۱۰ درصدی در قیمت بلیت قطار اعمال شد و برای نوروز هم هیچ‌گونه افزایش قیمتی در نظر گرفته نشده است.

موسوی افزود: برای اولین بار امسال و براساس الگوگیری از ۴ کشور مطرح جهان، تمامی قطار ها رتبه بندی شده اند و مسافرین می توانند در برگه بلیط این رتبه بندی ببینند و از حقوق خود نیز مطلع شوند، همچنین با یکی از دانشگاههای مطرح تفاهم نامه ای امضا شده تا در خصوص میزان قیمت بلطی ها و خدمات راه آهن نظرسنجی بین مسافرین صورت گیرد.

معاون مسافری شرکت راه آهن در پایان گفت: تنها ۱۰ درصد از بلیط های قطار به صورت چارتری فروخته خواهد شد.

پاسخی بگذارید