رییس شورای تامین کننده دام خبر داد؛
گروه: قیمت / کشاورزی
تاریخ: ۱۶:۲۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
تا قبل از شب عید گوشت ارزان می‌شود

منصور پوریان با بیان این که میزان زیادی گوشت به کشور وارد شده است، اذعان کرد: به شرط توزیع درست، قیمت گوشت در بازار تا قبل از شب عید کاهش خواهد یافت.

منصور پوریان، رییس شورای تامین کننده دام در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اتاق اقتصاد گفت: واردات گوشت به کشور و ذخیره آن در سردخانه ها از مدتها پیش صورت گرفته و این میزان گوشت نه تنها برای شب عید، بلکه تا فصل بهار نیز کفاف بازار را بدهد.

وی افزود: شهروندان به هیچ وجه نگران افزایش قیمت گوشت قرمز نباشند و دغدغه ای برای تامین این کالای مورد نیاز برای شب عید خود نداشته باشند.

رییس شورای تامین کننده دام اظهار کرد: تمام برنامه های وزارت جهاد و ستاد تنظیم بازار بر روی هدفمند کردن و باثبات شدن بازار گوشت متمرکز است.

پوریان گفت: با این برنامه ها و به شرط توزیع درست، صدرصد قیمت گوشت در بازار تا قبل از شب عید کاهش خواهد یافت.

وی افزود: قیمت های وارداتی  نیم شقه دست گوسفندی طبق قیمت ستاد تنظیم بازار و ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان و نیم شقه ران گوسفندی ۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان می باشد.

رییس شورای تامین کننده دام در خصوص قیمت گوشت داخلی نیز گفت: قیمت گوشت تولید داخل با نوسان روبرو بوده است و به دلیل اختلاف زیاد بین قیمت این محصول و گوشت وارداتی اعلام این نرخ سبب گران فروشی می شود.

پوریان با بیان این که قیمت گوشت متکی به عرضه و تقاضاست، افزود: گوشت تنظیم بازاری در فروشگاههای عرضه بهاره سراسر کشور توزیع خواهد شد.

گفتنی است گزارش های میدانی نشان می دهد که طی یک ماه گذشته قیمت گوشت وارداتی و تنظیم بازاری نوسان خاصی نداشته است، به طوری که عمده گوشت فروشگاههای زنجیره ای تنظیم بازاری بوده و از استرالیا وارد می شود این در حالی است که گوشت تولید داخل تنها در قصابی ها توزیع می شود.

قیمت هر کیلو گرم گوشت در فروشگاههای شهروند و میدان تره بار قزل قلعه به شرح زیر می باشد:

نیم شقه دست گوسفندی استرالیایی: ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان

نیم شقه ران گوسفندی استرالیایی: ۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان

عرضه این محصول در دو شیفت ۸ صبح و ۲ الی ۳ بعد از ظهر در این فروشگاه ها صورت می گیرد.

اما گوشت گوساله در این فروشگاه به نرخ آزاد عرضه می شد، که قیمت هر کیلو گرم آن به شرح زیر می باشد:

سردست گوساله: ۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان

مغز ران گوساله: ۸۸ هزار و ۵۰۰ تومان

راسته گوساله: ۹۵ هزار و ۶۵۰ تومان

ماهیچه گوساله: ۸۷ هزار و ۵۵۰ تومان

اما قیمت گوشت گوسفندی در قصابی ها نشان می دهد که فروش این محصول با نوساناتی همراه بوده به طوری که در برخی از قصابی ها گوشت گوسفندی داخلی ۸۵ هزار تومان و در برخی از قصابی ها نیز بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

خبرنگار ما به سراغ یکی از قصابی های محله یوسف آباد رفت که ایشان در خصوص قیمت گوشت گفت: از زمانی که قیمت گوشت با افزایش روبرو بوده، خرید آن به طرز چشمگیری در قصابی ها کاهش یافته و سودمان کمتر شده است.

وی با بیان این که میانگین سود قصابی ها از فروش گوشت بین ۸ تا ۱۰ درصد است، اظهار کرد: متاسفانه هم اکنون قدرت خرید مردم پایین آمده و آنها حاضر به جای یک کیلو گوشت گوسفندی از مرغ و ماهی و سایر محصولات پروتئینی استفاده کنند.

او در ادامه یادآور شد: با این حال مردم بیشتر در خریدهایشان کیفیت را مدنظر قرار می دهند.

وی گفت: به ما گفته شده که دلیل اصلی گرانی گوشت کشتار پایین است، البته من به شخصه دیگر فکر نمی کنم قیمت گوشت از قیمت ها فعلی تا شب عید افزایشی به خود ببیند.

قیمت های اعلامی این قصابی به شرح زیر می باشد:

هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بدون دنبه: ۹۰ هزار تومان

هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با دنبه ۸۴ تا ۸۵ هزار تومان

هر کیلوگرم گوساله: ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان

هر کیلوگرم گوشت مرغ: ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۴ هزار تومان(البته بازرسی به تمام فروشگاهها نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را اعلام کرده است)

شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید