تاریخ: ۱۵:۵۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
چینی‌ها تولیدکنندگان سویا در آمریکا را سردرگم کرده‌اند

واردات سویا از چین به ایالات متحده طی ماه ژانویه سال جاری میلادی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ، کاهشی چشمگیر داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتاق اقتصاد، مفسرین دریافته اند که این کشور پهناور آسیایی ، واردات خود را از آمریکا نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داده است و بدین ترتیب ، خرید خود را محدود کرده است . این محدودیت تحت شرایطی روی می دهد که به طور کلی ، واردات سویا توسط این کشور از مناطق دیگر دنیا با افزایشی چشمگیر روبرو بوده است .

اما در همین زمینه، مونیکا توو ، تحلیلگر شرکت شانگهای جی سی سی معتقد است که بخشی از این کاهش خرید به دلیل تاخیر در بارگیری محموله های خریداری شده طی دسامبر سال گذشته میلادی می باشد.

چین به عنوان بزرگترین خریدار سویا در جهان ، اکثر نیازهای خود را از ایالات متحده تامین میکرده است . اما پس از مناقشات تجاری اخیر دو کشور ، این میزان خرید افت کرد و سهم کشاورزیان سویا آمریکایی به سایر کشورها واگذار شد . کشورهایی که تاکنون به صورت دقیق از هویت آنها ، اخباری منتشر نشده است اما مفسرین بر این باورند که برزیل در راس آنها قرار دارد.

چندی پیش دو کشور آمریکا و چین تلاش نمودند تا طی دوره ایی ۹۰ روزه به اختلافات خود پایان دهند . در همین راستا ، چین ۱۰ میلیون تن سویا را از این کشور برای تحویل طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی خریداری نمود اما به رغم توافق فوق ، هنوز آمریکا ، تعرفه های سنگین خود را بر محصولات چینی ها بر نداشته است . موضوعی که به نظر میرسد تا سبب شده است چشم بادامی ها به فکر تامین مایحتاج خود از کشورهای دیگری باشد.

برچسب ها: , ,

پاسخی بگذارید