صابری:
گروه: قیمت / کشاورزی
تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
توزیع نامناسب اقلام اساسی بهانه‌ای برای احیای وزارت بازرگانی است

صابری گفت: افزایش قیمت مرغ مسیری را برای برخی افراد باز کرده تا از این نوسان قیمت بهره برداری سیاسی کنند برای احیای وزارت بازرگانی و مدام فقدان این وزارتخانه را بزرگترین مشکل برای شبکه توزیع عنوان می کنند در حالی که شبکه توزیع نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

علی صابری دبیر انجمن شرکتهای تولید کننده مرغ گوشتی در گفت و گویی که با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اتاق اقتصاد داشت نسبت به بحث تنظیم بازار ابعاد تازه‌ای را بیان کرد. وی تصریح کرد: افزایش قیمت مرغ مسیری را برای برخی افراد باز کرده تا از این نوسان قیمت بهره برداری سیاسی کنند برای احیای وزارت بازرگانی و مدام فقدان این وزارتخانه را بزرگترین مشکل برای شبکه توزیع عنوان می کنند در حالی که شبکه توزیع نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده تولید کننده مرغ اگر مردم مرغ را به قیمت هر کیلو ۱۴ هزار تومان بخرند گران نخریدند و هزینه های تولید کننده را جبران کردند اما دولت به زور مرغی را که هر کیلوی آن برای تولید کننده ۱۳ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تمام شده ۱۱ هزار تومان خریداری  و با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به بازار عرضه می کند تا نظر مردم جلب شود. این در حالی است که قیمت ذرت و کنجاله سویا تا ۱۰۰ درصد نسبت به سه ماه گذشته افزایش قیمت داشته است.

صابری گفت: به نظر بنده افزایش قیمت نهادهای دامی خصوصا کنجاله سویا و ذرت، افزایش قیمت محصولات پروتئینی جایگزین گوشت مرغ از دلایل اصلی گرانی های اخیر در بازار گوشت مرغ هستند.

پاسخی بگذارید