تاریخ: ۱۶:۴۵ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
اصناف در کمک به سیل‎زدگان پیشقدم شدند

شیرازی از کمک 2۰ میلیون تومانی اتحادیه پوشاک به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: محل های برای جمع آوری پوشاک نیز در بسیاری از مناطق تهران ایجاد شد که توسط اتحادیه جمع آوری و به هلال احمر تحویل داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتاق اقتصاد، بسیاری از اتحادیه های صنفی با توجه به سیلاب های اخیر در استان گلستان، خوزستان و لرستان برای کمک به سیل زدگان پیش قدم شده و کمک های نقدی به این خانواده ها اعطا کردند.

گلستان و خوزستان؛ مقصد کمک های اتجادیه فرش

در همین رابطه محمدرضا کمالی، مديرعامل اتحاديه سراسراي فرش دستباف در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اتحادیه فرش برای کمک به سیل زدگان اخیر کمک لازم را انجام داده و کمک های خود را به هلال احمر تحویل داده است.

وی افزود: به جز کمک نقدی، فرشهای ۶ متری، موکت رل و قطعه ای جزو اقلامی بوده اند که اتحادیه فرش ماشینی برای سیل زدگان فرستاده است.

کمالی در ادامه اظهار کرد: با این وجود کمک های جدیدی نیز به سیل زدگان در آینده خواهیم کرد و مستقیما به هلال احمر و کمیته امداد خواهیم فرستاد.

رئیس اتحادیه فرش ماشینی در پایان گفت: بخش عمده ای از کمک ها به استان گلستان اختصاص پیدا کرد و هم اکنون نیز کمک های اتحادیه به استان خوزستان در حال فرستاده شدن است ابن در حالی است که بسیاری از کارخانه داران خود نیز کمک های نقدی به این امر اختصاص داده اند.

به سیل زدگان کمک غذایی می کنیم

اصغر میر ابراهیمی، اتحادیه رستوران داران نیز در این باره گفت: این اتحادیه به دلیل تعطیلات نوروزی جلسه ای نداشته ولی تاکنون ۵ میلیون تومان به سیل زدگان کمک کرده ولی در ادامه قصد داریم به سیل زدگان کمک غذایی انجام بدهیم.

کمک نقدی اتحادیه لوازم خانگی به سیل زدگان

فریدون نصیری، رییس اتحادیه توزیع کنندگان لوازم آشپزخانه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اعضا این اتحادیه به صورت شخصی کمک های نقدی زیادی به سیل زدگان کرده اند ولی در اولین جلسه ای که امروز بعد از عید نوروز انجام دادیم تصمیم گرفته شد که اقدامات اساسی برای کمک به سیل زدگان عزیز استانهای گلستان، لرستان و خوزستان صورت گیرد.

ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک نیز در همین رابطه گفت: یک روز بعد از وقوع سیل در استان گلستان اتاق اصناف به سرعت ستاد کمک رسانی تشکیل دادند و در بدو امر مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به هلال احمر برای کمک به سیل زدگان اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: روز هفدهم فروردین اطلاعیه ای از طریق سازمان هلال احمر اطلاعیه ای دادیم مبنی بر اعطای کمک های جنسی و نقدی مردمی با واسطه گری اتحادیه انجام شد که بلافاصله بسیاری از شهروندان از این امر استقبال نموده اند.

رئیس اتحادیه پوشاک اظهار کرد: به همین دلیل محل های برای جمع آوری پوشاک در بسیاری از مناطق تهران ایجاد شد که توسط اتحادیه جمع آوری و به هلال احمر تحویل داده می شود، ضمن این که در استان گلستان، کرمانشاه و خوزستان تقاضای پوشاک کرده اند به همین دلیل تا روز جمعه پوشاک ها جمع آوری و بسته بندی و به استانهای مقصد فرستاده خواهد شد.

برچسب ها: , , ,

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)

  1. ناشناس

    خاک تو سرشون، ۵ میلیون کمک کردند، اونهم میزاشتید تو جیب خاک برسرا