اتاق اقتصاد بررسی می‌کند؛
تاریخ: ۱۷:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
تامین اجتماعی چگونه بر کارگران ظلم می‌کند؟

سازمان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر به دلیل مدیریت ضعیف دچار کمبود نقدینگی شدیدی شده است. همین موضوع سبب شده است طی سالیان اخیر، روز به روز کیفیت خدمات ارائه شده توسط این سازمان کاهش یابد. در حال حاضر بسیاری از کارگران نسبت به کیفیت پایین خدمات بیمه تامین اجتماعی گله‌مند هستند. همین کیفیت پایین خدمات سبب تضییع حقوق کارگران شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتاق اقتصاد، کارگران یکی از مظلوم‌ترین قشرهای جامعه هستند. با توجه به انواع سختی‌های کاری کارگران، بیمه آن‌ها اجباری است. در قانون تامین اجتماعی آمده است که کارفرما از اولین روز کاری، باید برای کارگر بیمه رد کند. بیمه تامین اجتماعی به همین علت شکل گرفته است و اکنون بزرگ‌ترین شرکت بیمه‌ای کشور است.

سازمان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر به دلیل مدیریت ضعیف دچار کمبود نقدینگی شدیدی شده است. همین موضوع سبب شده است طی سالیان اخیر، روز به روز کیفیت خدمات ارائه شده توسط این سازمان کاهش یابد. در حال حاضر بسیاری از کارگران نسبت به کیفیت پایین خدمات بیمه تامین اجتماعی گله‌مند هستند. همین کیفیت پایین خدمات سبب تضییع حقوق کارگران شده است.

یکی از مهم‌ترین بحث‌های پیرامون سازمان تامین اجتماعی بحث مدیریت دولتی این سازمان است. مدیریت دولتی سبب شده است بهره‌وری منابع این سازمان به شدت کاهش یابد و سبب هدررفت منابع و بودجه این سازمان شود.

در همین راستا، حمیدرضا صالحی عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره از بین رفتن منابع عظیم تامین اجتماعی به دلیل مدیریت دولتی آن، اظهار کرد: « از نظر ما یکی از کاستی های بزرگ سازمان تامین اجتماعی، هدررفت منابع است، حجم زیادی از منابع در اختیار سازمان، در قالب صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، از بین می‌روند. این موضوع نیز به این دلیل است که پرداخت‌کنندگان حق‌بیمه اصلاً جایگاهی در مدیریت تامین اجتماعی ندارند و همین موضوع سبب شده است که کیفیت خدمات نیز پایین بیاید.»

در اصل باید مدیریت این سازمان به مردم واگذار شود اما با تصمیم دولت‌ها مدیران این سازمان تعیین می‌شوند و حق انتخاب و تعیین مدیریت کارآمد این سازمان نیز از مردم گرفته شده است.

یکی از مهم‌ترین دلایل تضییع حقوق کارگران، بحث انحصار است. انحصار سازمان تامین اجتماعی در زمینه بیمه کارگران است. این موضوع سبب مشکلات فراوانی برای کارگران و تولیدکنندگان شده است.

انحصار این سازمان سبب شده است که به جای قانون، بخش‌نامه‌ها حرف اصلی را بزنند و این بخش‌نامه‌ها نیز توسط مدیران این سازمان ارائه می‌شود. همین موضوع سبب شده است که بسیاری از کارگران و تولیدکنندگان در مواجهه با سازمان تامین اجتماعی، دچار سرگردانی شوند. این عدم شفافیت و مشخص نبودن رفتار این سازمان، سبب شده است که فقط سهم ناچیزی از هزینه‌های خدمات درمانی توسط بیمه‌ها پرداخت شود و بخش عمده‌ای از آن از جیب مردم هزینه می‌شود.

در همین راستا، فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل، با اشاره به رفتار سازمان تأمین اجتماعی در سال‌های گذشته و تفسیر به رأی آن از قانون بیان داشت: «در سال ۱۳۸۶ قانون رفع موانع تولید و صنعت به تصویب رسید که قرار بود مطابق آن دریافت حق بیمه قرارداد متوقف شود. مدیران تأمین اجتماعی به قانون اولیه ایراد گرفتند و گفتند با توجه به اینکه قانون رفع موانع تولید و صنعت است پس فقط حق بیمه قرارداد از صنعتی‌ها نباید دریافت شود. به همین خاطر این قانون را در موارد غیر صنعت اجرا نکردند و در مورد تولید و صنعت هم درست اجرایی نشد».

یکی دیگر از آثار انحصار سازمان تامین اجتماعی، عدم ثبات در قوانین اخذ حق بیمه کارگر و در نتیجه اقدامات دلخواه توسط سازمان تامین اجتماعی است. این موضوع سبب شده است که مدیران این سازمان، ناکارآمدی خود در مدیریت هزینه‌ها را از جیب کارگر تامین کنند.

حق بیمه قرارداد یکی از همین اقدامات دلخواه است که به سبب کسب درآمد بیشتر توسط سازمان تامین اجتماعی شده است. این سازوکار بدون توجه به قانون، با ضرایب دلخواه کارشناسان تامین اجتماعی، به اخذ حق بیمه مضاف از کارگران می‌پردازد.

این موضوع سبب شده است کارگران به جای حق بیمه واقعی خود، پولی اضافه‌تر به این سازمان بپردازند در حالی که سازمان تامین اجتماعی در ازای مبلغ اضافی دریافتی نیز هیچ خدمت اصافی به کارگر و خانوده او ارائه نمی‌دهد.

مشکلات فقط به اینجا ختم نمی‌شود؛ در ازای پول اضافی دریافتی توسط تامین اجتماعی، خدمت جدیدی به کارگران تحت قرارداد ارائه نمی‌شود و کارگر جدیدی نیز بیمه نمی‌کنند؛ پول اضافی از سفره کارگر برداشته می‌شود ولی برای این کارگران مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه برای اشخاص دیگر استفاده می‌شود.

پاسخی بگذارید